teraz KUPOWANIE
to POMAGANIE
.


___________________________

zobacz PORTAL o WOLONTARIACIE


___________________________

zobacz nasze LOKALNE DZIAŁANIA


.

ICH PROMUJEMY

POLECAMY
_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

Projekt /JESTEM/

jestem2Projekt pn: ”Jestem” to cykl warsztatów autokreacji skierowany do młodzieży warszawskich szkół ponadpodstawowych. Nawiązuje on do zrealizowanych wcześniej warsztatów Tył na przód i Face Cook. Obydwa cykle wyposażyły uczestniczącą młodzież w podstawową wiedzę na temat autoprezentacji. Celem Organizatorów projektu jest dalsza pomoc młodzieży w poszukaniu narzędzi do wykreowania skutecznej autoprezentacji. Osią programu pozostają sprawdzone już techniki teatralne. Wydaje się, że to one najskuteczniej wyzwalają w uczestnikach otwartość i niwelują blokadę przed uzewnętrznianiem swoich cech. Zaplanowane ćwiczenia w cyklu ”Jestem…” mają wskazać młodzieży drogę poszukiwań i poznania własnej osobowości, którą warto akcentować w przekazie publicznym. Jest to jeden ze sposobów wzmocnienia skuteczności. przekazu. Uczestnicy mają doświadczyć różnych aspektów prezentacji publicznej. Proponowane zajęcia mają wzbudzić ich przekonanie o dużych możliwościach własnego wpływu na jakość swojej prezentacji publicznej.
___________________________________________________________________________

Termin i miejsce:
2 marca – 30 czerwca 2015 r. – Dom Kultury Dorożkarnia (Warszawa, ul. Siekierkowska 28)

___________________________________________________________________________
Uczestnicy:

młodzież warszawskich szkół ponadpodstawowych

___________________________________________________________________________
Informacje szczegółowe o Projekcie:

W ramach warsztatów młodzież będzie miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat autoprezentacji werbalnej i niewerbalnej, poznać własny styl autoprezentacji, otrzymać informacje zwrotne od grupy, przećwiczyć techniki autoprezentacyjne. W programie znajdzie się także poznanie technik teatralnych (ruch, gest mimika oraz kultura słowa, kostium i makijaż), ze szczególnym celem umocnienia młodych ludzi w sytuacjach publicznych. Takie niebawem staną się ich codziennością. Młodzi uczestnicy dowiedzą się, że sztuka efektywnej autoprezentacji jest czymś więcej, niż umiejętnością prezentowania siebie przed innymi ludźmi. Przekonają się, że skuteczna autoprezentacja to świadomość siebie, swoich mocnych stron oraz obszarów do pracy. Jest to umiejętność, która pozwala w sposób spójny- z uwzględnieniem mowy ciała i aspektów niewerbalnych – kreować swój wizerunek. Jest to umiejętność, która pozwala pojawiający się stres związany z autoprezentacją traktować, jako czynnik mobilizujący do działania. Efektywna autoprezentacja nierozłącznie związana jest ze świadomym kierowaniem wywieranym wrażeniem zarówno w sytuacjach prywatnych, szkolnych jak i później zawodowych. Nauczą się korzystać z własnych atutów oraz eksponować je na zewnątrz. Warsztat pozwoli im zrozumieć, czym jest efektywna autoprezentacja. Będą też mieli okazję zastanowić się nad własnym stylem autoprezentacji. Uczniowie dowiedzą się, jakie zachowania wpływają na to. Podczas ćwiczeń będą mieli szansę sprawdzenie tego, jak postrzegają ich inni ludzie, dostaną cenne informacje zwrotne, które pozwolą im świadomie kierować wywieranym wrażeniem.

TEMATY SZKOLEŃ:

  • Techniki teatralne w budowaniu autoprezentacji (ruch, gest, mimika, etiudy, sceny),
  • Waga słowa w przekazie społecznym.
  • Techniki prawidłowego mówienia (oddech, głos, impostacja, akcent, fraza, dykcja),
  • Interpretacja tekstu.
  • Budowanie wypowiedzi.
  • Mój wizerunek, mój własny styl, Makijaż na każdą okazję.
  • Czy styl modny – może oznaczać mój styl? (wykłady, pokazy i doradztwo indywidualne).
  • Autoprezentacja, Asertywność, Redukcja stresu.
  • Co to jest trema i jej zapobieganie? Sposoby niwelowania skutków tremy.
  • Trema mobilizująca.
ZAKRES WARSZTATÓW:
  • Warsztaty teatralne będą uwrażliwiać na to, że ciałem, sposobem jego poruszania się, gestem, mimiką, brzmieniem głosu i czystością wymowy przekazywane są do świata zewnętrznego określone sygnały i treści. Tak jak w teatrze budowane tu będą postaci i ich relacje z partnerami podczas scenek i etiud tematycznych. Program zawiera także tematy, związane z wizerunkiem plastycznym postaci (kreacja ubioru, fryzury, makijażu). Profesjonalna stylistka obok wykładów będzie prowadzić doradztwo indywidualne dla uczestników w sferze wypracowania własnego stylu.
  • W trakcie warsztatu psychologicznego uczniowie poznają i przećwiczą techniki, które pomogą im redukować stres w sytuacjach związanych z autoprezentacją. Nie zabraknie zagadnień, związanych obecnością w sieci internetowej. Każda forma aktywności na tym polu jest (niezależnie od świadomości) aktem autoprezentacji. Uczestnicy dowiedzą się jakie szanse i zagrożenia istnieją dla nich w tym względzie.
  • Warsztatowe symulacje i ćwiczenia praktyczne pozwolą uczniom czuć się pewniej w życiu codziennym, a także w trakcie realnych rozmów o pracę, egzaminów lub wystąpień publicznych – pomogą im z większą odwagą wkroczyć w życie zawodowe.

PROWADZĄCY WARSZTATY

WilkowskiKrzysztof

KRZYSZTOF WILKOWSKI

od 1976 roku działa w instytucjach kultury. Pracował jako instruktor teatralny i kierownik działu merytorycznego w Sępoleńskim Dom Kultury, w Urzędzie Miasta i Gminy w Sępólnie Krajeńskim (jako inspektor ds. kultury) oraz w charakterze dyrektora w Soleckim Domu Kultury (Solec Kujawski). Następnie – w Centrum Animacji Kultury (kierownik działu promocji i marketingu artystycznego, gł. specjalista d.s. teatru i kierownik działu animacji kulturalnej) oraz w Narodowym Centrum Kultury (starszy specjalista ds. edukacji kulturalnej). Pełnił funkcję managera wokalistek; w latach 1991 – 1993 – Katarzyny Sobczyk, 1995 – 2000 – Grażyny Łobaszewskiej, 1998 – 1999 – Elżbiety Dmoch, 2003 – 2007 – Haliny Frąckowiak. Jest również jurorem wielu konkursów teatralnych i recytatorskich. Reżyserował i prowadził ostatnie koncerty Katarzyny Sobczyk i Bogusława Meca w ramach cyklu „Za kulisami sławy”. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne oraz zajęcia z dziedziny kultury słowa. Jego praca była wielokrotnie nagradzana. Najwyżej ceni Złotą Odznakę Recytatora (1976), odznakę Zasłużony Działacz Kultury (1985) oraz Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki przyznaną z okazji 30 lat pracy zawodowej (2007). W 2011 r. otrzymał tytuł honorowy – Ambasadora Kultury Sępólna Krajeńskiego. Absolwent Państwowego Studium Oświaty i Kultury ze specjalnością TEATR w Bydgoszczy oraz Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora.
_____________________________________________________________________

grzegorz pohl

GRZEGORZ POHL

reżyser teatralny, twórca i założyciel Teatru ZAMIAST. Poza prowadzeniem zajęć teatralnych, jest autorem części i reżyserem wszystkich spektakli zespołu. Za największy swój sukces uważa przygotowanie spektakli Kabaret Młodszych Panów i Iwony, Księżniczki Burgunda, reżyser sporej ilości imprez: koncertów, wydarzeń jubileuszowych oraz spektakli Jest autorem projektu Krzycz, który ma umożliwić artystom-amatorom możliwość prezentacji własnej twórczości i kontakt z szeroką publiczności. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych (specjalizacja – wystawiennictwo), Studium Technik Teatralnych przy Akademii Teatralnej w Warszawie i Wydziału Pedagogicznego (Animacja Społeczno-Kulturalna) Uniwersytetu Warszawskiego.

_____________________________________________________________________

marta furdyna

MARTA FURDYNA

zajmuje się wykonywaniem makijaży, fryzur i stylizacji do sesji zdjęciowych. Jako wizażystka i stylistka fryzur pracuje przy pokazach mody. Uwielbia pracę przy realizacji programów TV, na planach zdjęciowych i pracę na koncertach. Współpraca: z Telewizją POLSAT, Redakcją telewizji internetowej IPLA oraz redakcją E!STILO MAGAZINE. Na swoim koncie ma współpracę z gwiazdami, takimi jak: Edyta Górniak, Natalia Lesz, Ada Fijał, Alexis Jordan, Kasia Sowińska, Olą Zienkiewicz, Karolina Nowakowska. Wraz z zaprzyjaźnionym zespołem profesjonalistów organizuje METAMORFOZY oraz pomaga w zmianie wizerunku. Oferuje PRZEGLĄD SZAF, wspólne zakupy garderoby oraz kosmetyków. Udziela również indywidualnych lekcji makijażu. Prowadzi warsztaty i kursy makijażu dla firm, na terenie całej Polski.

_____________________________________________________________________

mateusz ciaglo

MATEUSZ CIĄGŁO

prowadzi zajęcia w pracowni Filmowa Dorożka oraz Anima. Zajmuje się rejestracją i posprodukcją materiałów filmowych z pokazów, koncertów oraz spektakli. Pracownik jednego ze studiów fotograficznych w Warszawie. Od 4 lat pracuje z młodzieżą gimnazjalną. Na równi stawia sobie przekaz merytoryczny jak i odpowiednie przygotowanie techniczne. Na jego zajęciach panuje przyjazna atmosfera. Od uczestników wymaga przede wszystkim pracy w zespole. Absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy na kierunku fotografia reklamowa. Obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale fotografii.

________________________________________
Projekt współfinansuje: