teraz KUPOWANIE
to POMAGANIE
.


___________________________

zobacz PORTAL o WOLONTARIACIE


___________________________

zobacz nasze LOKALNE DZIAŁANIA


.

ICH PROMUJEMY

POLECAMY
_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

Projekt /FaceCook/

facecook plakatProjekt pn.:FaceCook” to cykl warsztatów autokreacji skierowany do młodzieży mokotowskich szkół ponadgimnazjalnych będący odpowiedzią na zgłaszane przez nią  potrzeby wsparcia w wejściu w ”dorosłe” funkcjonowanie w społeczeństwie. Młodzi stoją na progu wejścia w tę dorosłość, a przed nimi wyzwania i liczne sytuacje wymagające budowania relacji społecznych, wystąpień i prezentacji o charakterze publicznym. Dotychczasowy brak doświadczeń stwarza im problemy w opracowaniu dobrej prezentacji siebie. FaceCook” podchodzi do tematu autoprezentacji bardzo wnikliwie i szczegółowo. Młodzi uczestnicy dowiedzą się, że sztuka efektywnej autoprezentacji jest czymś więcej, niż umiejętnością prezentowania siebie przed innymi ludźmi. Przekonają się, że skuteczna autoprezentacja to świadomość siebie, swoich mocnych stron oraz obszarów do pracy.

___________________________________________________________________________
Termin i miejs
ce:

05
.V – 10.VI.2014 r., – DK Dorożkarnia

___________________________________________________________________________
Uczestnicy:

młodzież szkół ponadgimnazjalnych Mokotowa

___________________________________________________________________________
Program zajęć warsztatowych realizowanych w ramach Projektu:

Warsztatowe symulacje i ćwiczenia praktyczne pozwolą uczniom czuć się pewniej w życiu codziennym, a także w trakcie realnych rozmów o pracę, egzaminów lub wystąpień publicznych  – pomogą im z większą odwagą wkroczyć w życie zawodowe. Planowane zajęcia pozwolą młodzieży odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące faworyzowania i deprecjonowania się w sytuacji powodzenia i niepowodzenia w sferze społecznej. Programowe spotkania mają też uwrażliwić młodzież na fakt, że funkcjonowanie w sieci internetowej jest także istotnym i silnym elementem autokreacji (np. Faceebok). Program traktuje o tym, jak dyspozycyjna koncentracja na różnych rodzajach „ja” wpływa na faworyzującą i deprecjonującą autoprezentację oraz jej emocjonalne oraz poznawcze konsekwencje – lęk sytuacyjny.

TEMATY SZKOLEŃ:

  • Techniki teatralne w budowaniu autoprezentacji (ruch, gest, mimika, słowo, głos …itp.)
  • Mój wizerunek, mój własny styl. Makijaż na każdą okazję
  • Czy styl modny – może oznaczać mój styl?
  • Autoprezentacja, asertywność, redukcja stresu
  • Mój wizerunek w sieci
ZAKRES WARSZTATÓW:
  • Autoprezentacja: umiejętność zaprezentowania się w sytuacjach zawodowych, publicznych, prezentowania wyników pracy, mówienia o swoich mocnych stronach, odpowiadania na trudne pytania.
  • Radzenie sobie z tremą.
  • Wiedza o prezentowaniu informacji.
  • Trening asertywności: budowanie dobrze pojętej pewności siebie w sytuacji wykonywania pracy, wychodzenia z inicjatywą, radzenia sobie z presją.
  • Radzenie sobie ze stresem – umiejętność skutecznego dostosowywania się do nowych, nietypowych sytuacji, wyzwań.
  • Umiejętność wykorzystania mobilizacji stresowej i przeciwstawiania się niekorzystnym konsekwencjom nadmiernego stresu. Rozumienie zmiany jako szansy i stymulatora rozwoju osobistego.
  • Jak skutecznie napisać CV i list motywacyjny (forma autoprezentacji)

10 czerwca 2014 • DK Dorożkarnia • Zakończenie Projektu

PROWADZĄCY WARSZTATY

WilkowskiKrzysztof

KRZYSZTOF WILKOWSKI

od 1976 roku działa w instytucjach kultury. Pracował jako instruktor teatralny i kierownik działu merytorycznego w Sępoleńskim Dom Kultury, w Urzędzie Miasta i Gminy w Sępólnie Krajeńskim (jako inspektor ds. kultury) oraz w charakterze dyrektora w Soleckim Domu Kultury (Solec Kujawski). Następnie – w Centrum Animacji Kultury (kierownik działu promocji i marketingu artystycznego, gł. specjalista d.s. teatru i kierownik działu animacji kulturalnej) oraz w Narodowym Centrum Kultury (starszy specjalista ds. edukacji kulturalnej). Pełnił funkcję managera wokalistek; w latach 1991 – 1993 – Katarzyny Sobczyk, 1995 – 2000 – Grażyny Łobaszewskiej, 1998 – 1999 – Elżbiety Dmoch, 2003 – 2007 – Haliny Frąckowiak. Jest również jurorem wielu konkursów teatralnych i recytatorskich. Reżyserował i prowadził ostatnie koncerty Katarzyny Sobczyk i Bogusława Meca w ramach cyklu „Za kulisami sławy”. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne oraz zajęcia z dziedziny kultury słowa. Jego praca była wielokrotnie nagradzana. Najwyżej ceni Złotą Odznakę Recytatora (1976), odznakę Zasłużony Działacz Kultury (1985) oraz Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki przyznaną z okazji 30 lat pracy zawodowej (2007). W 2011 r. otrzymał tytuł honorowy – Ambasadora Kultury Sępólna Krajeńskiego. Absolwent Państwowego Studium Oświaty i Kultury ze specjalnością TEATR w Bydgoszczy oraz Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora.
_____________________________________________________________________

grzegorz pohl

GRZEGORZ POHL

reżyser teatralny, twórca i założyciel Teatru ZAMIAST. Poza prowadzeniem zajęć teatralnych, jest autorem części i reżyserem wszystkich spektakli zespołu. Za największy swój sukces uważa przygotowanie spektakli Kabaret Młodszych Panów i Iwony, Księżniczki Burgunda, reżyser sporej ilości imprez: koncertów, wydarzeń jubileuszowych oraz spektakli Jest autorem projektu Krzycz, który ma umożliwić artystom-amatorom możliwość prezentacji własnej twórczości i kontakt z szeroką publiczności. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych (specjalizacja – wystawiennictwo), Studium Technik Teatralnych przy Akademii Teatralnej w Warszawie i Wydziału Pedagogicznego (Animacja Społeczno-Kulturalna) Uniwersytetu Warszawskiego.

_____________________________________________________________________

marta furdyna

MARTA FURDYNA

zajmuje się wykonywaniem makijaży, fryzur i stylizacji do sesji zdjęciowych. Jako wizażystka i stylistka fryzur pracuje przy pokazach mody. Uwielbia pracę przy realizacji programów TV, na planach zdjęciowych i pracę na koncertach. Współpraca: z Telewizją POLSAT, Redakcją telewizji internetowej IPLA oraz redakcją E!STILO MAGAZINE. Na swoim koncie ma współpracę z gwiazdami, takimi jak: Edyta Górniak, Natalia Lesz, Ada Fijał, Alexis Jordan, Kasia Sowińska, Olą Zienkiewicz, Karolina Nowakowska. Wraz z zaprzyjaźnionym zespołem profesjonalistów organizuje METAMORFOZY oraz pomaga w zmianie wizerunku. Oferuje PRZEGLĄD SZAF, wspólne zakupy garderoby oraz kosmetyków. Udziela również indywidualnych lekcji makijażu. Prowadzi warsztaty i kursy makijażu dla firm, na terenie całej Polski.

_____________________________________________________________________

Halina_Frackowiak

HALINA FRĄCKOWIAK

piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, psycholog. Nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Występowała między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze Wielkim w Łodzi i w Warszawie. Wieloletnie doświadczenia pracy scenicznej wsparte „drugim zawodem” (ukończone studia psychologiczne) pozwalają skutecznie odsłaniać tajniki radzenia sobie ze stresem, związanym z wystąpieniami publicznymi. Prowadzi zajęcia dla młodzieży w wybranych warszawskich szkołach i uczelniach.

_____________________________________________________________________

mateusz ciaglo

MATEUSZ CIĄGŁO

prowadzi zajęcia w pracowni Filmowa Dorożka oraz Anima. Zajmuje się rejestracją i posprodukcją materiałów filmowych z pokazów, koncertów oraz spektakli. Pracownik jednego ze studiów fotograficznych w Warszawie. Od 4 lat pracuje z młodzieżą gimnazjalną. Na równi stawia sobie przekaz merytoryczny jak i odpowiednie przygotowanie techniczne. Na jego zajęciach panuje przyjazna atmosfera. Od uczestników wymaga przede wszystkim pracy w zespole. Absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy na kierunku fotografia reklamowa. Obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale fotografii.

________________________________________
Projekt współfinansuje: