Bo WARTO po raz PIERWSZY :)

Przeogromna to RADOŚĆ 🙂 – wczoraj właśnie minął PIERWSZY ROK naszego fundacyjnego istnienia :). Kiedy zaczynaliśmy był mroźny grudzień i bardzo chciało nam się optymistycznej wiosny i skutecznego lata. No i przyszły – przynosząc nam siły, entuzjazm i nowe możliwości. Fundację stworzyli ludzie, z prawdziwą społeczną pasją. Wielka determinacja wydaje się być naszą najwiarygodniejszą referencją. Wszystkie nasze starania ukierunkowane są na CZŁOWIEKA – szczególnie tego młodego, ale także na tego słabszego i potrzebującego pomocy. Działania inicjowane i prowadzone przez Fundację BO WARTO mają i służą wszechstronnemu rozwojowi i edukacji dzieci i młodzieży oraz pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz zapobieganiu ich marginalizacji. Może dlatego, że działamy dla dzieci to i cieszymy się prawdziwie, serdecznie i spontanicznie… jak najmłodsi :). Ale nie ma co ukrywać – ciągle jeszcze jesteśmy organizacyjnym oseskiem, choć z niekwestionowanie wielką pasją i niesłabnącym zaangażowaniem no i z odrobiną doświadczenia 😉 razem bowiem (Zarząd i Rada Fundacji) mamy 416 lat, a to już dostojny wiek :). Podjęte i realizowane przez nas dzieło z pewnością nie jest łatwe, ale jakże ważne i potrzebne właśnie w dzisiejszych realiach. Początek bez wątpienia był dla nas wielce karkołomny i pewnie baliśmy się czy i jak damy radę, ale wiara, pewne doświadczenie i środowiskowa życzliwość upewniły nas, że WARTO!

kilka zdjęć z tego wydarzenia → zobacz

Konieczność działalności Fundacji wydaje się być zatem oczywista podobnie, jak oczywisty jest fakt, iż jest to możliwe jedynie dzięki/w oparciu o różnego rodzaju formy współpracy i pomocy zewnętrznej. A takie przychylne wsparcie odbieramy z wielu stron :). Swoją pomoc okazały nam już dziesiątki darczyńców, rosną zastępy wolontariuszy, zwiększa się grono naszych programowych odbiorców i uczestników, przybywa fundacyjnych przyjaciół i… odwiedzających naszą stronę www. :). Wszystkich radzi bylibyśmy zobaczyć i ugościć na naszych pierwszych urodzinach, ale że to raczej i niestety nie możliwe to… to uznaliśmy, że PIERWSZY ROK naszej działalności uczcimy bez wielkich fajerwerków, okolicznościowych odczytów i reklamowej oficjalności. Poszliśmy więc, bez anonsów, na paluszkach z naszym Fundacyjnym tortem do… Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie (przy ul. Działdowskiej), gdzie Młodzieżowa Grupa ”ECHO”, w skład której wchodzą wolontariusze, studenci lub absolwenci warszawskich uczelni, od 4 miesięcy realizuje wespół z nami Program ”Palcem po kalendarzu” przeznaczony dla małych pacjentów.

To były naprawdę piękne urodziny – dzieci, tort i niepowtarzalne serdecznie (i kameralnie) wyśpiewane „sto lat” przez zespół Sound’n’Grace (ukłony dla zespołu :)). A zatem nasze wielkie urodzinowe dzięki dla Was wszystkim, którzy stanęliście na naszej drodze BO WARTO, którzy nam na tej drodze towarzyszycie i dla tych, którzy na tej naszej drodze się pojawią i postanowią sprawdzić czy naprawdę WARTO.

Postanowiliśmy, że nie będziemy rezygnować z urodzinowej możliwości spotkania się z Państwem, ale przeniesiemy ją na czas pięknej wiosny '2013 :). A zatem już dziś ciepło 🙂 zapraszamy na nasze 500 dni istnienia (na MAJÓWKĘ BO WARTO :)) –  które świętować będziemy za  niewiele ponad 4 miesiące. Ale za nim to… to prosimy odwiedzajcie naszą stronę, plotkujcie o nas z przyjaciółmi, zachęcajcie znajomych do polubienia nas. Mamy nadzieję, że wiecie i czujecie, jak BARDZO jesteście dla nas ważni i nieodzowni BO dla Was WARTO :).