SZKOLENIA – zakończone :), ale teraz TO się zacznie ;)

IMG_5994W sobotę i niedzielę (23 i 24 listopada) odbyło się kolejne, a zarazem ostatnie SZKOLENIE w ramach Projektu „LEPSZY ŚWIAT PRZEZ WOLONTARIAT”. Nauczyciele i pracownicy świetlic (z województwa mazowieckiego) spotkali się – jak przed miesiącem – by kontynuować przekonywanie się do WOLONTARIATU :). Przedstawiciele Zarządu Fundacji BO WARTO w powtórkowym wydaniu przypomnieli uczestnikom ideę całego Projektu, a Pani Katarzyna Szczaniewska (psycholog, współautorka i realizatorka programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży, od lat związana z tworzeniem klubu młodzieżowego prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Młodzieżowej Aktywacja) bardzo praktycznie przekonywała oraz doradzała, jak skutecznie angażować dzieci w działania i jak łączyć ich potrzeby z potrzebami społeczności lokalnych. Niedzielne zajęcia zakończyły Projektowy cykl szkoleniowy. Jesteśmy przeszkoleni i wzajemnie doświadczeni 🙂 więc teraz pora na najlepsze 🙂 bo praktyczne WOLONTARIACKIE działania. Z początkiem grudnia będziemy jeszcze przypominać i zachęcać do udziału w kolejnym etapie naszego Projektu.