Konkurs ”ANIOŁ na…”

rok 2017

Temat/cel Projektu

Szósta edycja Konkursu Plastycznego „Anioł na…” w związku z ciągle rosnącym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i opiekunów, a także niezmiennie mocnym przekonaniem o tym jak ważne jest stwarzanie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną możliwości zaprezentowania talentów i uzdolnień artystycznych szerszemu gronu odbiorców i ile daje im ono radości została rozszerzona na kolejne województwo. Efektem tego jest organizacja w 2017 roku Konkursu plastycznego „Anioł na…” już nie tylko w Małopolsce i na Mazowszu, ale także w Wielkopolsce.

Cele Konkursu:

• Zaprezentowanie umiejętności plastycznych i talentu przez uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Integracja pomiędzy uczniami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi.
  • Zachęcanie do podejmowania działań integracyjnych.

________________________________________________________________________________________

1 listopada – 15 grudnia 2017 r.

Ramowy harmonogram Konkursu:

• do 15 listopada 2017 r.
    – ZGŁOSZENIA placówek do udziału w Konkursie na formularzu dołączonym
    do regulaminu
  • do 30 listopada 2017 r.
    – DOSTARCZENIE prac konkursowych do Fundacji BO WARTO
    (decyduje data dostarczenia)
  • do 5 grudnia 2017 r
    – OCENA jury  i podanie na stronie Fundacji grupy laureatów Konkursu
  • 11 – 15 grudnia 2017 r. /1 dzień/
    – GALA Konkursu  – wręczenie nagród w Warszawie, miejsce zostanie podane
    w terminie późniejszym

Uczestnicy:

Dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną ucząca się w:

szkołach ogólnodostępnych;
szkołach integracyjnych lub oddziałach integracyjnych;
szkołach specjalnych lub oddziałach specjalnych;
specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Konkurs nie dotyczy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej!

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie ZGŁOSZENIA placówki do dnia 15 listopada 2017 r. (liczy się data wpływu do Fundacji). Więcej szczegółowych informacji znajduje się w REGULAMINIE Konkursu.

» Regulamin Konkursu → (do pobrania)
» Formularz Zgłoszeniowy do Konkursu → (do pobrania)

Sponsorzy i Darczyńcy Konkursowi
zapraszamy i czekamy 🙂

rok 2016

Temat/cel Projektuaniol-na-1

Konkurs Plastyczny „Anioł na…” od czterech lat  budował swoją renomę wśród lokalnej społeczności oraz szkół i placówek regionu olkuskiego województwa małopolskiego. W czasie tych minionych edycji do udziału w konkursie zgłaszało się coraz więcej dzieci i młodzieży, a do organizatorów docierało wiele ciekawych i inspirujących prac, które na długo pozostawały w pamięci.  Ta rosnąca popularność oraz wciąż umacniane przekonanie o tym jak ważne jest stwarzanie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną możliwości zaprezentowania talentów i uzdolnień artystycznych szerszemu gronu odbiorców i ile daje im ono radości zaowocowało decyzją o rozszerzeniu działań konkursowych także na inne województwa. Efektem tego jest organizacja piątej edycji Konkursu Plastycznego „Anioł na…” już nie tylko w Małopolsce, ale także na Mazowszu.

Cele Konkursu:

• Integracja pomiędzy uczniami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi.
  • Zachęcanie do podejmowania działań integracyjnych.

8 listopada – 16 grudnia 2016 r.

Ramowy harmonogram Konkursu:

• do 21 listopada 2016 r.
    – ZGŁOSZENIA placówek do udziału w Konkursie na formularzu dołączonym do regulaminu
  • do 2 grudnia 2016 r.
    – DOSTARCZENIE prac konkursowych do Fundacji BO WARTO  (decyduje data dostarczenia)
  • 5 – 10 grudnia 2016 r
    – OCENA jury  i podanie na stronie Fundacji grupy laureatów Konkursu
  • 13 – 16 grudnia 2016 r. /1 dzień/
    – GALA Konkursu  – wręczenie nagród w Warszawie, miejsce zostanie podane w terminie późniejszym

Uczestnicy:

Dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną ucząca się w:

szkołach ogólnodostępnych;
szkołach integracyjnych lub oddziałach integracyjnych;
szkołach specjalnych lub oddziałach specjalnych;
specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Konkurs nie dotyczy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej!

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie ZGŁOSZENIA placówki do dnia 21 listopada 2016 r. (liczy się data wpływu do Fundacji). Więcej szczegółowych informacji znajduje się w REGULAMINIE Konkursu.

» Regulamin Konkursu → (do pobrania)
» Formularz Zgłoszeniowy do Konkursu (do pobrania)

Sponsorzy i Darczyńcy Konkursowi

pentel-logo