Witajcie

Fundacja BO WARTO…

… jest bardzo nową organizacją, która powstała dokładnie 21 grudnia 2011 r. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego startu z fundacyjną działalnością, jak w przeddzień roku 2012, który ustanowiony został Rokiem Janusza Korczaka.

Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka – który wytrwale i skutecznie zabiegał o to korczakowskie wspomnienie ma nadzieję ”że będzie to rok głębokiej refleksji nad sprawami dzieci, nad tym jak poprawić komunikację z nimi, jak dbać o ich bezpieczeństwo”.
Życzmy sobie więc wszyscy i wzajemnie byśmy w tym korczakowskim czasie szczególnie i poważnie dostrzegli DZIECI, darząc je miłością, zrozumieniem i mądrym wsparciem. Pamiętając przede wszystkim o tym, że dzieci potrzebują naszej obecności i zainteresowania. Potrzebują naszego czasu – czasu rzeczywistego i efektywnego.

”KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO,
ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT”