Hawajskie klimaty :)

W sobotę 2 lutego przypada (obchodzony już po raz trzeci :)) ŚWIATOWY DZIEŃ UKULELE. W tym roku do  czynnego świętowania przystępuje również Bukowno (niewielka miejscowość w województwie małopolskim). W filii Miejskiego Ośrodka Kultury, popularnie zwanego Świetlicą na Wodącej (dzielnica Bukowna) odbędzie się z tej okazji impreza łącząca wspólną zabawę z edukacją, a to za sprawą warsztatów, prelekcji odbywających się w klimacie gorących Wysp Hawajskich. Wydarzenie wsparła nieformalna grupa Polish Ukulele, zrzeszająca miłośników ukulele z całej Polski, zakupując aż 5 instrumentów na potrzeby świetlicy. Przedstawiciele grupy obiecali także obecność podczas imprezy oraz bezpłatne poprowadzenie warsztatów. Drobne wsparcie dla tej inicjatywy (w formie zakupu jednego instrumentu) udało się przekazać także naszej Fundacji BO WARTO. Mamy nadzieję, że impreza przyczyni się do popularyzacji instrumentu w Bukowieńskiej lokalnej społeczności, poszerzy ofertę świetlicy oraz zapoczątkuje tego typu inicjatywy w całej Polsce. My więc zamiast modną grypą zarażamy pozytywnie ukulele BO WARTO :).

Ukulele to instrument muzyczny – bardziej obrazowo by rzec – mała, czterostrunowa gitarka, która pod koniec XIX wieku zadomowiła się na Hawajach wraz z portugalskim imigrantami. We wczesnych latach dwudziestych zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych, głównie za sprawą takich muzyków jak Roy Smeck i Cliff „Ukulele Ike” Edwards. Potem różnie bywało… …w Polsce trzy lata temu powstała grupa Polish Ukulele (Poliż Ukulele). Posiada ona ponad 500 członków o różnym poziomie aktywności… → więcej o UKULELE.