Hawaje na wyciągnięcie ręki :)

13Światowy Dzień Ukulele był obchodzony na świecie (2 lutego) już po raz trzeci. Po raz pierwszy ta mała hawajska gitarka miała swoje święto w Świetlicy na Wodącej w Bukownie (niewielka miejscowość w województwie małopolskim). W prawdziwie hawajskiej scenerii wśród ananasów, kwiatowych naszyjników (tzw. lei) oraz tematycznych dekoracji, można było się dowiedzieć czym jest ukulele, skąd pochodzi oraz jak się na nim gra. Wspólnie ukulelowało 🙂 (bawiło się) prawie 30 osób z Bukowna i okolic, lecz także Krakowa, Wrocławia, Kielc, a nawet Czech ;). Imprezę swoją obecnością i umiejętnościami wsparła nieformalna grupa Polish Ukulele. Warto wspomnieć, że wraz z pomysłem zorganizowania tego wydarzenia, zrodziła się potrzeba doposażenia świetlicy w nowe instrumenty, które pozwalałyby na ćwiczenia w grupach i wspólne muzykowanie. Dzięki całej akcji udało się pozyskać aż 6 instrumentów. Ufundowali je członkowie grupy Polish Ukulele, oraz Fundacja BO WARTO, którą osobiście na tym radosnym wydarzeniu reprezentowała pani Katarzyna Gajdziszewska. Pani Kasia oprócz świetnej zabawy miała także możliwość osobiście przetestować nowe instrumenty i przekonać się, że WARTO  było TO wesprzeć. Wielki podziw i szacunek należy się niewątpliwie pani Monice Szlęzak – gospodarzowi bukowiańskiej świetlicy za ogromną pasję i zaangażowanie w całym tym przedsięwzięciu. A zatem Aloha 🙂 i (mamy nadzieję) do zobaczenia za rok.