Jesienne granie

We wtorek 24 września na boisku KS Warszawianka przy ulicy Piaseczyńskiej odbył się Turniej Piłkarski dla chłopców ze szkół podstawowych z klas IV – VI. Organizatorem Turnieju była Fundacja BO WARTO, a wsparcia finansowego udzielił Urząd m. st. Warszawy Dzielnica Mokotów/Zespół Sportu i Rekreacji. Były to kolejne plenerowe zawody sportowe organizowane w tym roku w ramach aktywizacji sportowej dzieci i młodzież głównie z terenu Mokotowa, ale nie tylko. Żółtą kartkę otrzymała pogoda za zimną i pochmurną postawę, którą utrzymała przez cały czas trwania rozgrywek. W Turnieju uczestniczyło 30 zawodników. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym trwały łącznie 130 minut i zdobyto w nich 49 bramek, najwięcej goli (bo aż 35) strzeliła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 20, która także okazała się zwycięzcą całego turnieju. Żadnego zawodnika nie ukarano żółtą ani czerwoną kartką, przyznano zaś nagrody specjalne dla Króla Strzelców i Najlepszego Bramkarza. Mamy nadzieję, że ten Piłkarski Turniej pozostanie w miłej pamięci jego uczestników będąc zachętą do udziału w kolejnych zawodach organizowanych przez Fundację BO WARTO.