KORCZAKOWSKA lekcja trwa!

Fundacja BO WARTO odpowiadając na apel Rzecznika Praw Dziecka, który zachęca do podejmowania wielu nowatorskich inicjatyw edukacyjno-wychowawczych w roku 2012 będącym Rokiem Korczakowskim będzie realizować swój pierwszy projekt pn.: ”KORCZAKOWSKA lekcja trwa!”

Mamy nadzieję, że dzięki organizacji poszczególnych elementów projektu uda się uczestniczącym w nim dzieciom i dorosłym przedstawić lub przypomnieć sylwetkę Janusza Korczaka – wspaniałego pedagoga, publicysty, pisarza, lekarza i niestrudzonego społecznika, ale nade wszystko przyjaciela DZIECI.

Projekt pn.: ”KORCZAKOWSKA lekcja trwa!” będzie składał się z 5. (wzajemnie się uzupełniających) elementów mających charakter konkursów, cyklicznych spotkań oraz incydentalnych działań.

W ramach zadania przewidziana jest organizacja następujących wydarzeń:

• Konkurs plastyczny pn.: ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – dziecko w oczach Janusza Korczaka. → zobacz. szczegóły
  • Sympozjum tematyczne o pedagogice i osobie Janusza Korczaka pn.: „Janusz Korczak – przyjaciel najmniejszych i pedagogiczny VIP”. → zobacz szczegóły
  • Cykl zajęć z Królem Maciusiem Pierwszym → zobacz szczegóły
  • Konkurs dla nauczycieli na autorski scenariusz 12. spotkań z Januszem Korczakiem → zobacz szczegóły
  • Podsumowanie/zakończenie projektu i Roku Korczakowskiego w działaniach Fundacji

Udział w KOMITECIE HONOROWYM Projektu pn.: ”KORCZAKOWSKA lekcja trwa!” potwierdził Wojewoda Mazowiecki – Pan Jacek Kozłowski