Mała konspiracja…

W sobotę (16 lutego) w MAŁEJ AKADEMII SIEKIERKOWSKIEJ” odbyły się kolejne (choć pierwsze po feriach) wykłady. Blisko 70 małych żaków (w trzech grupach) wzięło udział w bardzo interesujących zajęciach 🙂 a to za sprawą Pani Ewy Ciosek (z Muzeum Powstania Warszawskiego), która z dużą wiedzą i świetnym przekazem przybliżyła dzieciom służbę harcerek i harcerzy w czasie okupacji i Powstania Warszawskiego. Mali studenci usłyszeli o Szarych Szeregach, małym sabotażu, godzinie „W” i konspiracji. Poznali także losy „Zawiszaków”. No i nie zabrakło oczywiście odrobiny praktyki – dzieci przećwiczyły umiejętności niezbędne w służbie listonoszy w czasie Powstania. Okazało się, że najwięcej radości i satysfakcji było przy szukaniu meldunków i kalkowaniu map.  Następne spotkanie (tym razem w klimacie podróżniczym) już za tydzień – 23 lutego.