Na wyjątkowe SYMPOZJUM bardzo wyjątkowo ZAPRASZAMY

”KORCZAKOWSKA lekcja trwa!”… a przed nami kolejna/druga Projektowa części – tzn. Sympozjum tematyczne o pedagogice i osobie Janusza Korczaka pn.: ”Janusz Korczak – przyjaciel najmniejszych i pedagogiczny VIP”.  Ta tematyczna konferencja będzie szczególnym spotkaniem – zarówno i jednocześnie dla dorosłych gości, jak i młodych uczestników. Sympozjum prowadzone w wymiarze dwupanelowym to doskonały sposób i możliwość uczestniczenia w nim zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a nade wszystko to najlepszy i praktyczny dowód uznania korczakowskich przekonań o ważności, szacunku i godności dla i wobec dzieci. Dzięki gościnności i patronackiej przychylności Pana Wojewody Sympozjum ”Janusz Korczak – przyjaciel najmniejszych i pedagogiczny VIP” odbędzie się 16 maja br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie (pl. Bankowy 3/5 – wejście E).

Serdecznie zapraszamy zatem delegacje Placówek/Szkół w składzie: dwóch wybranych nauczycieli i dwoje uczniów (najlepiej z klas IV-VI)  na (mamy nadzieję) miłe, mądre i aktywne spotkanie przybliżające i przypominające sylwetkę JANUSZA KORCZAKA – wspaniałego pedagoga, publicysty, pisarza, lekarza i niestrudzonego społecznika, ale nade wszystko przyjaciela DZIECI.
______________________________________________________________________
Prosimy/koniecznym jest potwierdzenie uczestnictwa do dnia 11 maja 2012 r. w bezpośrednim kontakcie z Fundacją: e-mail: biuro@archiwum.fundacjabowarto.pl lub tel. pod nr 602-228-732