Po raz DZIESIĄTY zaGRALI BO PAMIĘTALI!

W czwartek 21 października na boiskach w Centrum Futbolu „Warszawianka” przy ulicy Merliniego w Warszawie odbył się – X MEMORIAŁ o. JÓZEFA JOŃCA SP – Turniej w Piłce Nożnej. Dziesiąta edycja Memoriału, tej sportowej propozycji pamięci o ojcu Józefie Jońcu SP spotkała się tradycyjnie już z życzliwym przyjęciem i aktywnym udziałem młodych piłkarzy i piłkarek. Pierwszy raz podczas rozgrywek memoriałowych piłkarskie zmagania prowadzone były w trzech kategoriach wiekowych: grupa A – dziewczęta – szkoła podstawowa kl. V-VII, grupa B – chłopcy – szkoła podstawowa kl. IV-V, grupa C – chłopcy – szkoła podstawowa kl. VI-VIII. Wydarzenie wsparło finansowo Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. W Turnieju uczestniczyło 136 zawodników, z 15 warszawskich drużyn szkolnych. Mecze trwały łącznie 396 minut i zdobyto w nich 153 bramki. Rozegrano 33 mecze, żadnego zawodnika nie ukarano żółtą ani czerwoną kartką. Podczas X. Memoriału prowadzony był turniejowy quiz „Znam o. Józefa Jońca SP”, do którego zaproszone były wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach. Każda drużyna odpowiadała na 10 wylosowanych przez siebie pytań z zakresu piłki nożnej – zasady i ciekawostki oraz z życia i działalności o. Józefa. Zwycięzcą quizu, po przeprowadzonej dogrywce, okazała się drużyna starszych chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 225. Mamy nadzieję, że X. Memoriał ku pamięci ojca Józefa Jońca na długo pozostanie we wdzięcznej pamięci zarówno organizatorów, jak i uczestników będąc tym samym najlepszą zachętą do realizacji i udziału w kolejnej (przyszłorocznej) jedenastej już edycji tego turnieju.