Po raz dziewiąty zaGRALI BO PAMIĘTALI!

W czwartek 17 października na boiskach w Centrum Futbolu „Warszawianka” przy ulicy Merliniego w Warszawie odbył się – IX MEMORIAŁ o. JÓZEFA JOŃCA SP – Turniej w Piłce Nożnej. Po raz pierwszy memoriałowe rozgrywki odbyły się równolegle na dwóch krytych boiskach. Dziewiąta edycja Memoriału, tej sportowej propozycji pamięci o ojcu Józefie Jońcu SP spotkała się tradycyjnie już z życzliwym przyjęciem i aktywnym udziałem młodych piłkarzy. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych: grupa A – szkoła podstawowa kl. IV-V, grupa B – szkoła podstawowa kl. VI-VIII. W dziewiątej edycji Memoriału wzięło udział siedem drużyn. To było wręcz rodzinne spotkanie, na które przybywają co roku zaprzyjaźnione już z Organizatorami drużyny ze szkół podstawowych z Warszawy. Po raz kolejny – niezawodnie – z dodatkową organizacyjną pomocą pospieszyło nam Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Warszawie pod kierunkiem pani Eli Bielskiej. W Turnieju uczestniczyło 70 zawodników, z 7 warszawskich drużyn szkolnych. W meczach zdobyto 122 bramki, a najwięcej goli zdobyły w obu kategoriach wiekowych drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 225 – 47 łącznie. Rozegrano 9 meczów, żadnego zawodnika nie ukarano żółtą ani czerwoną kartką.
Mamy nadzieję, że X. Memoriał ku pamięci ojca Józefa Jońca na długo pozostanie we wdzięcznej pamięci zarówno organizatorów, jak i uczestników będąc tym samym najlepszą zachętą do realizacji i udziału w kolejnej (przyszłorocznej) dziewiątej już edycji tego turnieju.