Projekt /MEMORIAŁ/

DlaczegoO. JÓZEF

Powodem i główną ”przyczyną” organizacji MEMORIAŁU był i jest o. Józef Joniec – pijar, który przez większość swego życia pracował w Warszawie na Siekierkach poświęcając się wychowaniu dzieci i młodzieży przez wiarę, kulturę i sport. To nieakcja wsparciazapomniana postać, która dzięki swojej pracy i poświęceniu głęboko wryła się w pamięć mieszkańców tej dzielnicy oraz młodych z Polski i ze Wschodu. Ojciec Józef przez całe życie zabiegał o promocję aktywnego spędzania czasu wolnego przez młodych i pomagał szczególnie potrzebującym. Zginął 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. Memoriał to wyraz czynnej pamięci o tym niezwykle pracowitym, skromnym i ciepłym człowieku.

W 2011 roku z inicjatywy Parafialnego Klubu Sportowego „FALCONIA”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada i przy dużym zaangażowaniu i wsparciu Urzędu m.st. Warszawy Dzielnica Mokotów Wydział Sportu i Rekreacji powstał pomysł zorganizowania Memoriału o. Józefa Jońca SP. – Turnieju w Piłce Nożnej, którą to o. Józef Joniec darzył szczególnym sportowym sentymentem.

Obraz 045Sam pomysł, a następnie realizacja I. Memoriału – doskonałej, sportowej możliwości pamięci o o. Józefie – spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem i aktywnym udziałem młodych piłkarzy, którzy nie wyobrażali sobie zaprzestania kontynuacji tej wyjątkowej sportowej imprezy w kolejnych latach. W związku z tym co roku na warszawskim Mokotowie organizowany jest ten niezwykły turniej. Od 2012 r. do grona organizatorów dołączyła Fundacja BO WARTO, która dzięki zaangażowaniu w podejmowane działania stała się liderem organizacyjnym Memoriału o. Józefa Jońca SP.

Opis:
__________________________________________________________________________

Memoriał o. Józefa Jońca SP Turniej w piłce nożnej to inicjatywa, która w czynny sposób ma podtrzymywać pamięć o tej niezwykłej Osobie, propagatorze sportu dzieci i młodzieży. Będzie to jubileuszowy turniej, podczas którego nie tylko przeprowadzimy rozgrywki piłkarskie, ale także przekażemy sprzęt sportowy kilku, małym potrzebującym klubom sportowym z Mazowsza.

Termin:

10 – 11 kwietnia 2015 r.

Miejsce:
__________________________________________________________________________

Boisko Orlik 2012 przy ul. Madalińskiego/Kazimierzowskiej (Warszawa – Mokotów).

Zasięg:
IMG_2906 _________________________________________

Warszawa i okolice

Uczestnicy:
_________________________________________

Uczestnikami Memoriału będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zaproszenie do uczestnictwa w turnieju zostanie skierowane do placówek szkolnych z terenu Warszawy i okolic. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszeń i odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

• chłopcy – szkoła podstawowa (klasy IV- VI)
  • chłopcy – szkoła gimnazjalna

Cel:
__________________________________________________________________________

Głównym celem Memoriału jest aktywne/sportowe upamiętnienie osoby o. Józefa Jońca SP, jak również promocja sprawności ruchowej dzieci i młodzieży z terenu Warszawy i okolic, uczestników zadania.

Program Turnieju:
__________________________________________________________________________

10 kwietnia – piątek godz. 10.00 – 15.00:

• rozgrywki turniejowe

11 kwietnia – sobota godz. 10.00 – 15.00:

• rozgrywki turniejowe
  • mecz okolicznościowy
  • wręczenie nagród

Wszyscy obecni będą mogli korzystać z napojów, wody oraz ciepłego posiłku .

Nagrody:
__________________________________________________________________________

Zwycięzcy i najlepsi piłkarze otrzymają puchary, nagrody rzeczowe, medale, statuetki i dyplomy. Każda drużyna otrzyma także dyplom uczestnictwa w Memoriale, okolicznościowe smycze z identyfikatorami – zdjęciem i informacjami o Ojcu Józefie Jońcu SP.

stopka sponsorów