…- Prymas na Tysiąclecia” – na długo w pamięci…

SKSPT_63Przed kilkoma miesiącami z wielkim entuzjazmem, radością i nadzieją rozpoczęliśmy ważny fundacyjny Projekt pn.: „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas na Tysiąclecia”, który w prawdziwym oka mgnieniu przywiódł nas do Finału. W środę 18 czerwca o godzinie 12.00 uczestnicy Projektu – uczniowie, opiekunowie i ich najbliżsi 🙂 przybyli do Instytutu Papieża Jana Pawła II w Wilanowie, aby wspólnie z nami (organizatorami) podsumować programową przygodę z Prymasem (na) Tysiąclecia. Na tę finałową uroczystość zaproszeni zostali laureaci i zwycięzcy z 65 szkół, które przystąpiły do projektowych konkursów: Plastycznego, Albumowego, Prezentacyjnego i Nauczycielskiego. Prymasowe podsumowanie było bardzo miłe, dostojne, ale i „naukowe” 😉 Oprócz radosnych momentów nagradzania laureatów, niewątpliwie atrakcją finałowej uroczystości był… (→ poniżej cd.)

godzinny WARSZTAT przygotowany przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytut Papieża Jana Pawła II, który objął krótki wykład, dyskusję i zadania dla uczestników, a także film o uwięzieniu Prymasa oraz pokaz eksponatów muzealnych związanych z Prymasem Wyszyńskim. Na zakończenie WARSZTATOWEGO spotkania Pan Michał Rukat (pracownik działu Edukacji i Promocji Muzeum)  oprowadził uczestników i zaproszonych gości po ukończonej części Centrum Opatrzności Bożej.

Serdecznie dziękując wszystkim, którzy wsparli, patronowali, jurorowali i uczestniczyli w tym ważnym Projekcie „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas na Tysiąclecia” zapraszamy do spotkania i aktywnego udziału  w kolejnych programowych propozycjach Fundacji… BO WARTO 🙂