Wyrusz z nami „Przez Siekierki do Wolności!”

…Jest druga połowa sierpnia 1944 r. W Warszawie od 1 sierpnia trwa Powstanie. Ta powstańcza Warszawa to skrawek wolnej Polski pośród ziem nadal okupowanych przez Niemców. Plany sprzed Powstania zakładały wyzwolenie całego miasta. Ale tego celu nie udało się zrealizować. Powstanie na Pradze wygasło już 3 sierpnia. Nie wszyscy żołnierze Armii Krajowej z prawego brzegu Wisły pogodzili się z tym faktem. Pod koniec sierpnia przez Wisłę przeprawiło się ok. 200 powstańców, którzy chcieli dalej walczyć o wolność. Zasili szeregi oddziałów walczących na Mokotowie, do początków września walczyli głównie na Sadybie. Przedzierali się m.in. przez teren Siekierek, zajętych wciąż przez Niemców. Ty zaś możesz być w patrolu z Sadyby, wysłanym przez por. Czesława Szczubełka „Jaszczura” by pomóc żołnierzom z praskiego brzegu poruszać się po Siekierkach. Spróbuj – zapisz się do gry!

rejestracja drużyn (do dnia 2 października) telefonicznie: 602-228-732 lub e-mail’em: gra@archiwum.fundacjabowarto.pl