Świąteczne zaCZYTANIE :)

IMG_3758Rokrocznie (od 18 już lat) 23 kwietnia obchodzony jest (na całym globie :)) Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem tego (organizowanego przez UNESCO) święta jest oczywiście promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Najlepiej byłoby więc uczcić to święto poprzez jakąś dodatkową lekturę :). My pozostawiliśmy to na czas majówkowego relaksu. Nie znaczy to jednak, że zrezygnowaliśmy z obchodów książkowego święta, choć uczyniliśmy to tak bardziej na roboczo i z pewnym  przedczasem :). A to za sprawą specjalnych zajęć, które 11 kwietnia w ramach Projektu pn. ”PALCEM po KALENDARZU”, zwyczajowo przygotowała i poprowadziła (wolontariacko przy fundacyjnym wsparciu) sympatyczna i życzliwa grupa studentów (różnych warszawskich uczelni). Spotkanie w Dziecięcym Szpitalu przy ulicy Działdowskiej z książką w roli głównej obfitowało w zagadki, rebusy, rysowanie i edytorstwa poznawanie :). W ramach książkowego świętowania Fundacja BO WARTO ufundowała i przekazała „paczkę” 🙂 książek Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Smardzewicach na organizowany przez tę placówkę Konkurs Czytelniczy.

Wszystkim zatem życzymy dużo czytelniczej radości i satysfakcji, bo jak powiedział Julian Tuwim – patron bieżącego roku – ”Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w  przeciwnościach”.