WAKACJE na ROLKACH po raz piąty :)

rolki 6W lipcu i sierpniu już po raz piąty na warszawskim Torze Łyżwiarsko-Rolkarskim Stegny trwać będą (w ramach akcji „Lato w mieście 2015”„WAKACJE na ROLKACH”, w ramach których (rokrocznie) ma miejsce ustanawianie i bicie rekordów w liczbie przejechanych okrążeń toru w jeździe rekreacyjnej na rolkach. Przejazdy konkursowe odbywają się we wtorki, środy i czwartki w godz.: 10.00 – 13.00. W tym czasie do dyspozycji dzieci i młodzieży są także instruktorzy nauki jazdy na rolkach oraz bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rolkarskiego. Instruktorzy z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich są odpowiednio wykwalifikowani, certfikowani i umocowani prawnie – ale przede wszystkim są bardzo pogodni, niezwykle cierpliwi i pełni wiary, że na rolkach da się nauczyć jeździć każdego… no może prawie każdego 🙂 W tym roku rywalizacja w turnieju będzie trwać przez całe wakacje – od 30 czerwca do 27 sierpnia włącznie – we wszystkie wtorki, środy i czwartki w godz.: 10.00 – 13.00 w kategoriach: open, najaktywniejszych, drużynowej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych od lat 6. do lat 17. – osobno dla dziewcząt i chłopców.

Współorganizatorami tegorocznych „WAKACJE na ROLKACH” są: Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”, redakcja tygodnika ”Południe”, Stowarzyszenie Aktywni dla Stegien, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Stowarzyszenie Społeczników „Ariadna”, Stowarzyszenie Przeciwdziałania Uzależnieniom „Po prostu można” oraz Fundacja BO WARTO. Serdecznie zapraszamy do startowania, ale także (kto chce i może) do wolontariackiego pomagania przy organizacji tego przedsięwzięcia. Serdecznie czekamy na BO WARTOściowych WOLONTARIUSZY. Zainteresowanych prosimy o kontakt: wolontariat@archiwum.fundacjabowarto.pl

W te wakacje – z okazji jubileuszu – po raz pierwszy będzie też trwała rywalizacja dorosłych opiekunów dzieci i młodzieży w kategoriach: open, najaktywniejszych oraz drużynowej. „WAKACJE na ROLKACH” zakończą się – jak zwykle – festynem rodzinnym na terenie Ośrodka Stegny, podczas którego zostaną wręczone puchary, medale, dyplomy oraz inne nagrody i upominki dla zwycięzców tegorocznych wakacyjnych zmagań w poszczególnych kategoriach. Tym razem festyn odbędzie się w poniedziałek 31 sierpnia w godz.: 10.00 – 14.00.