WYmalowaną WYstawę WYpożyczyć WARTO:)

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy (szczególnie Domy Kultury, Świetlice, Urzędy, Placówki edukacyjne i kulturalne i innych chętnych) do skorzystania z możliwości bezpłatnego wypożyczenia WYSTAWY pt.: ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat (…)”. Bez wątpienia proponowana (plastyczna) ekspozycja może uatrakcyjnić, wzbogacić różnego rodzaju działania organizowane w ramach trwającego Roku Korczakowskiego. Oj WARTO skorzystać 🙂 .
Wspomniana wystawa jest pokłosiem Konkursu Plastycznego pod tym samym tytułem, realizowanego przez Fundację (od marca do maja br.) w ramach projektu „Korczakowska lekcja trwa!”. Ekspozycja złożona jest z prac plastycznych dzieci z warszawskich szkół podstawowych, domów dziecka, pogotowia opiekuńczego i szkół specjalnych, które w sposób absolutnie autorski przedstawiły obraz dziecka widziany oczami Janusza Korczaka. To około 30 bardzo barwnych ”małych dzieł sztuki”, które WARTO pokazać szerszemu gronu odbiorców, aby zachwyciły, zastanowiły i być może na dłużej zostały w pamięci, jako najwymowniejsze ilustracje idei przekazywanych przez Starego Doktora Korczaka.

Kontakt w sprawie wypożyczenia wystawy: biuro@archiwum.fundacjabowarto.pl, tel. 602 228 732