Zamaskowane obrady i wybór w białych rękawiczkach…

Nasz KARTKOWY Konkurs – wystawiany jest ostatnio na nie lada próby – przed dwoma laty przeżywaliśmy ogromne kłopoty pocztowe z dostarczeniem prac, a w tym roku koronawirus rozłożył nam absolutnie sprawdzanie oraz nagród przyznawanie i wręczanie. Byliśmy w prawdziwej rozterce wszak dzieci/uczestnicy bardzo się starali i przepiękne prace wykonali, a one wszystkie zdążyły do nas dotrzeć tuż przed ogłoszeniem stanu epidemicznego. Niestety prac nie można zeskanować lub sfotografować bo nie da to efektu ich pięknego, realnego wykonania. Podjęliśmy zatem trudną, ale w pełni zgodną z obowiązującymi rozporządzeniami decyzję i w dniu wczorajszym (czwartek 23 kwietnia) przeprowadziliśmy kartkowe wybory. Zaprosiliśmy nasze jurorki pojedynczo i w stosownych czasowych odstępach, a One (Pani Marta i Pani Ula – którym za bohaterską postawę serdecznie dziękujemy) w pełni oprzyrządowane i zamaskowane wybrały i przyznały… Dodamy tylko, że podczas obrad w fundacyjnej siedzibie na powierzchni 70 m2 przebywał jeden juror i jeden przedstawiciel Fundacji, nie było także pokonkursowej dyskusji przy kawie, a poczęstunkowe ciastka jurorki otrzymały „na wynos”. Oficjalnie zatem pragniemy potwierdzić, że do IX. edycji Konkursu na Kartkę Wielkanocną pn. ”SERCEM MALOWANE” przystąpiło (przysyłając kartki w terminie) 100 placówek, które łącznie (w trzech kategoriach) dostarczyły 304 prace. To świetny ilościowy wynik choć mogłoby być jeszcze piękniej, gdyby nie 41 kartki przygotowane niezgodnie z regulaminem…  Konkursowy werdykt nie był zatem łatwy i zakończył się przyznaniem – łącznie w trzech kategoriach – 18 nagród  wyróżnień. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie autorom najpiękniejszych prac i konkursowym zwycięzcom. Z uwagi na trwające ograniczenia niestety nie przeprowadzimy gali pokonkursowej. Wyniki opublikowane zostaną na naszej stronie w najbliższy wtorek i wtedy także zostaną przygotowane i wysłane do placówek laureatów nagrody i dyplomy.  A my pozostaniemy w nadziei, że za rok X edycję tego miłego Konkursu przeprowadzimy „normalnie” i z przytupem 🙂 czego serdecznie i wzajemnie sobie życzymy.