Czytelnicze laury

DSC01954Rokrocznie (od 19 już lat) 23 kwietnia obchodzony jest (na całym globie 🙂 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem tego (organizowanego przez UNESCO) święta jest oczywiście promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Najlepiej byłoby więc uczcić to święto poprzez jakąś dodatkową lekturę :). My pozostawiliśmy to na czas majówkowego relaksu. Nie znaczy to jednak, że całkowicie zrezygnowaliśmy z obchodów tego wydarzenia. W ramach książkowego świętowania Fundacja BO WARTO (tak jak rok temu) ufundowała i przekazała „paczkę” książek Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Smardzewicach na organizowany przez tę placówkę Konkurs Czytelniczy. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Zrobek (nauczycielce) za organizacyjny entuzjazm i konkursowe zaangażowanie. Inicjatywa tak się nam spodobała, że przed rokiem zawarliśmy dżentelmeńską umowę, iż w kolejnych edycjach tego Konkursu będziemy starać się wspierać tę inicjatywę BO naprawdę WARTO :).

(z informacji od Pani Marzeny)Dnia 16 kwietnia 2014 r. w związku z obchodami Światowego Dnia Książki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach odbył się II Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Przeczytałem tę książkę”, którego celem była popularyzacja czytelnictwa. Konkurs swym zasięgiem objął uczniów szkół podstawowych Powiatu Tomaszowskiego w województwie łódzkim. Wzięło w nim udział 13 szkół, w sumie 43 uczniów. Patronat sprawowali: Wójt Gminy Tomaszów Maz., Starosta Powiatu Tomaszowskiego, patronat medialny – ”Tomaszowski Informator Tygodniowy”. Nagrody ufundowali: Fundacja BO WARTO, Wójt Gminy Tomaszów Maz., oraz Starosta Powiatu Tomaszowskiego.