teraz KUPOWANIE
to POMAGANIE
.


___________________________

zobacz PORTAL o WOLONTARIACIE


___________________________

zobacz nasze LOKALNE DZIAŁANIA


.

ICH PROMUJEMY

POLECAMY
_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

_______________________

Jak wskazują wyniki ostatniego badania opinii publicznej 105% uczestników uważa, że… się udało :), a mowa o SIEKIERKOWSKIEJ MAJÓWCE, która odbyła się w niedzielę 12 maja w godz. 15.00 – 20.00 na terenie przy DK Dorożkarnia  i boisku Szkoły Podstawowej nr 3. Organizatorzy tego wydarzenia (Fundacja BO WARTO, Klub Sportowy FALCONIA i Dom Kultury DOROŻKARNIA) chyba mogą po trosze zacierać ręce 🙂 wszak spełnia się pragnienie im przyświecające – Siekierki się budzą, Siekierki chcą i zaczynIMG_8358ają się aktywizować i integrować. Najlepszym potwierdzeniem tego była jeszcze większa niż na jesiennym Święcie Siekierek obecność i bardzo aktywny udział Siekierczan w tym lokalnym świętowaniu (a wcześniej w przygotowaniu). A wszystko zaczęło się niedzielnym bezdeszczowym 🙂 popołudniem, kiedy to już około godziny 15-tej na teren majówkowania zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy niosąc ze sobą ciasta i kiełbaski na wspólne sąsiedzkie grillowanie. Wtedy też na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 3 padły słowa radosnego powitania przybyłych gości, mieszkańców i sympatyków siekierkowskiego osiedla i zaczęła się wspaniała lokalna zabawa… 🙂

Przez pierwszą godzinę spotkania uczestnicy (za)poznawali się z przygotowanymi atrakcjami i czekali niecierpliwie na niezwykle emocjonujący mecz ;), który rozpoczął się kilka minut po godzinie 16-tej. To piłkarskie spotkanie było niejako rewanżem meczu, który odbył się jesienią ubiegłego roku podczas obchodów 20-lecia PKS FALCONIA. Zarówno wtedy jak i teraz na siekierkowską murawę 🙂 wybiegły (specjalnie na tę okoliczność powołane) drużyny: pracowników Urzędu Dzielnicy Mokotów i mieszkańców Siekierek.

IMG_8560Podobnie jak przed siedmioma miesiącami tak i teraz futbolowe zmagania rozemocjonowały rzesze kibiców 🙂 zgromadzonych wokół centralnego siekierkowskiego stadionu :). Spontaniczna i żywiołowa Siekierkowska Fala porwała starszych i młodszych kibiców, którzy dopingowali ze wszystkich sił swoją lokalną drużynę. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty, a raczej do ostatniego karnego. Obie drużyny bowiem grały z wielką ambicją i zaangażowaniem co po godzinie bardzo wyrównanej walki doprowadziło do wyniku 2:2. Przyszła więc pora na widowiskowe zakończenie meczu, którym była seria rzutów karnych. Tym razem jednak lepsi okazali się mokotowscy urzędnicy wygrywając to piękne i jakże ważne spotkanie wynikiem 6:5 w rzutach karnych. Puchar i pamiątkowe dyplomy trafiły do rąk piłkarzy, którzy w wielkiej komitywie stanęli do wspólnej fotografii z siekierkowskimi zawodnikami i kibicami.

Równolegle z trwającym meczem odbywały się także działania artystyczne przygotowane przez Dorożkarnię i Fundację BO WARTO oraz sportowe (rodzinne) zmagania przygotowane przez Falconię. Było więc ulubione malowanie na parkanie i  tworzenie kwiat(k)ów z papierowych foremek do ciasta. Na warsztat poszła też glina i okazało się, że nie tylko święci garnki lepią :). Dużym zainteresowaniem cieszyło się także malowanie twarzy i dzięki temu wśród majówkowych gości znaleźli się m.in. piraci, tygryski, motylki i hinduskie księżniczki. W sportowej zaś odsłonie konkurencji dla wszystkich było całe mnóstwo 🙂 Można było startować w TORACH PRZESZKÓD, SLALOMACH KOSZYKARSKICH, WYŚCIGU NA HULAJNOGACH i SIEKIERKOWSKICH KRĘGLACH, a na chętnych spokojnie czekała PRZECIĄGNIĘTA LINA.IMG_8496

Trzeba także wspomnieć o mokotowskiej grze miejskiej ”Przepis na Mokotów” http://przepisnamokotow.pl/, która po sobotniej inauguracji na warszawskiej Delcie zawitała także na Siekierkowską Majówkę. Uczestnicy gry mieli do wykonania zadanie, które polegało na odnalezieniu słupów informujących o historii Siekierek w ramach programu ”Korzenie Siekierek” wraz z mapą otrzymaną na miejscu i opowiedzenie o jednym z wybranych punktów, a następnie na rzucie bezpieczną siekierką do celu. Wśród piknikowych stanowisk znalazło się także i takie, które informowało o idei Dni Sąsiada promowanych przez Q Ruch Sąsiedzki będący jednym z partnerów działań w ramach ww. gry miejskiej.

Wielką radością dla organizatorów okazało się także wykonanie 100% normy podczas Zabawy Fantowej „Zamienił stryjek SIEKIERKĘ na kijek”, z której dochód przeznaczony został na wsparcie dla najbardziej potrzebujących dzieci na Siekierkach.

Bardzo obleganymi piknikowymi atrakcjami były miejsca kulinarne: stoisko z wypiekami siekierkowskich gospodyń, grill z kiełbasianych darów od mieszkańców (liderkami w tym obdarowaniu okazały się panie: Irena Januszko i Mieczysława Michoń) i Sklepu Firmowego/Piekarni OSKROBA, która wyserwowała przepyszny chleb z smalcem i ogóreczkiem 🙂 i pełne skrzynie ciasta. Wielką kolorową atrakcją był oczywiście dmuchany „Zamek” Małpka, na którym do upadłego podskakiwali  najmłodsi mieszkańcy Siekierek.

IMG_8315Wydaje się jednak, że hitem naszej Siekierkowskiej Majówki były pokazy taneczne i wspólna zabawa z dziewczynami ze Szkoły Tańca Baila Conmigo JM, które fantastycznie i z wielką energetyczną siłą rozruszały starszych i młodszych w gorących latynoskich rytmach 🙂

O godzinie 19.00 rozpoczął się ostatni punkt programu SIEKIERKOWSKIEGO ŚWIĘTOWANIA – bajkowe widowisko taneczne pt. Wieczór z Alicją, inspirowanym powieścią Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carolla z udziałem czterdziestu pięciu tancerzy (obsadę tworzyli: TAKT, STEP, TEATR TAŃCA TEST z Dorożkarni oraz FLESZ i SLYDE z DK Śródmieście). Dziedziniec przed Domem Kultury wypełnił się wspaniałą publicznością, która w prawdziwym zachwycie i przejęciu trwała do ostatniego scenicznego taktu.
To teatralne przedstawienie (przygotowywane przez Izę Borkowską i Darka Sikorskiego specjalnie na Dziecięcą Stolicę 2012) zakończyło SIEKIERKOWSKĄ MAJÓWKĘ, która była, jak ocenili to sami uczestnicy, wspaniale spędzonym czasem i kolejnym (teraz to chyba milowym :)) krokiem do prawdziwej siekierkowskiej integracji i sąsiedzkiego poruszenia.

WIELKIE DZIĘKUJĘ mówimy więc wszystkim uczestnikom i dobroczynnym pomocnikom i fundacyjnym wolontariuszom, którzy obsługiwali festynowe stanowiska. Szczególna i pyszna wdzięczność należy się siekierkowskim mieszkankom, które obdarowały nas swoimi wypiekami oraz Piekarni OSKROBA za przepyszny chleb z smalcem i słodkie ciasta. Dziękujemy także wszystkim, którzy przekazali fanty na Zabawę Fantową oraz za piękne kwiatowe kompozycje, które ufundowała KWIACIARNIA z Bluszczańskiej 76, a także panu Tomkowi, Ali i Marysi za fotograficzną dokumentację. Entuzjastyczne i energetyczne podziękowania należą się pani Marcie i Asi ze Szkoły Tańca Baila Conmigo JM, a uśmiechniętą od ucha do ucha dziecięcą wdzięczność składamy na ręce Pana Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów za zapewnienie dmuchanej atrakcji dla najmłodszych, z którą na piękne Siekierki przybyła Firma Usługowo Handlowa BASTET.

i cóż więcej… jak widać wszytko co dobre to się błyskawicznie kończy, ale już dziś zapraszamy na drugie wrześniowe ŚWIĘTO SIEKIEREK  – BO bardzo WARTO dbać o swoją lokalność :).

Dodaj komentarz