Lektura uzupełniająca :)

IMG_3700Przed tygodniem informowaliśmy o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich i naszych (fundacyjnych) działaniach w ramach obchodów tego święta. Opisaliśmy (uzupełniając to sporą fotogalerią) kolejne spotkanie w Dziecięcym Szpitalu przy ulicy Działdowskiej i nadmieniliśmy, że na okoliczność książkowego świętowania udało nam się ufundować i przekazać „paczkę” książek Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Smardzewicach na organizowany przez tę placówkę Konkurs Czytelniczy. No i po tym krótkim wpisie nam się dostało 😉 i podziękowanie, i sprawozdanie, i całe wydarzenie sfotografowane. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Zrobek (nauczycielce) za organizacyjny entuzjazm i konkursowe zaangażowanie, którym zaraziła także nas, na tyle, że na Jej prośbę o wsparcie nie mieliśmy cienia wątpliwości, że WARTO :). Inicjatywa tak się nam spodobała, że zawarliśmy dżentelmeńską umowę, że w następnych latach i kolejnych edycjach tego Konkursu będziemy starać się wspierać tę inicjatywę BO naprawdę WARTO :).

(z informacji od Pani Marzeny) Dnia 22 kwietnia 2013 r. w związku z obchodami Światowego Dnia Książki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach odbył się I. Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Przeczytałem tę książkę”, którego celem była popularyzacja czytelnictwa. Konkurs swym zasięgiem objął uczniów szkół podstawowych Powiatu Tomaszowskiego. Wzięło w nim udział 16 szkół. Patronat sprawowali: Wójt Gminy Tomaszów Maz., Starosta Powiatu Tomaszowskiego, patronat medialny -„Tomaszowski Informator Tygodniowy”. Nagrody ufundowali: Fundacja BO WARTO, Wójt Gminy Tomaszów Maz., Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wydawnictwo WSiP.