UŚMIECH MIKOŁAJA w Twoich rękach – przyłączCIE się :)

Dokładnie pół roku temu (z początkiem czerwca) podjęliśmy pierwszą okolicznościową, fundacyjną Akcję. A wszystko (wówczas) na okoliczność DNIA 1 CZERWCA, aby ucieszyć naszych małych przyjaciół i uradować ich na miarę naszych możliwości. Postanowiliśmy więc i przygotowaliśmy kilka paczek z drobnymi upominkami, słodyczami, książkami i zabawkami i wysłaliśmy je (jako absolutną niespodziankę) do Świetlic, Domów Pomocy…. Fundacyjne NIESPODZIANKI RADOŚCI trafiły w samą dziesiątkę tzn. tam, gdzie były bardzo potrzebne. Wprawdzie zmieniła się nam pora roku, ale oczywiste przekonanie, że WARTO, że można, że trzeba nie pozwala nam zapaść w zimowy sen :). Więc podejmujemy kolejną Akcję, której na imię ”UŚMIECH MIKOŁAJA”. Siłą sprawczą i motorem tej inicjatywy jest pani Marta (członek Rady naszej Fundacji), której serce na sprawy dzieci jest nieustannie i bardzo szeroko otwarte. Pani Marta od kilku lat jest społecznym kuratorem sądowym ds. rodzinnych i nieletnich, działa na warszawskim Mokotowie. I właśnie Ona będąc najbliżej jak można tych trudnych sytuacji, rodzin i dzieci postanowiła (po)obudzić nasze serca, chęci i możliwości tym bardziej szczególnie w tym nadchodzącym czasie świątecznej życzliwości.

„…Wierzę też, że te nasze ludzkie małe gesty sprawią, że rodzice tych dzieci docenią rodzinne szczęście i wartość jaką ma pomoc drugiego człowieka w trudnych życiowych chwilach. Pamiętajmy, że dobro raz ofiarowane powraca ze zdwojoną siłą… I nie liczą się w tej akcji wielkie paczki, czy drogie podarunki. Ważny jest każdy lizak i każdy najmniejszy cukierek, jeśli tylko ofiarowujecie go Państwo z głębi serca…  :)…” – W to wierzy i przekonuje Pani Marta. A zatem rozpoczynamy zbiórkę rzeczową (produktów żywnościowych, zabawek, materiałów szkolnych, słodyczy i …) z przeznaczeniem na podopiecznych (rodziny i dzieci) mokotowskich kuratorów.

Wszystkie podarunkowe rzeczy można przynosić/będą zbierane w środę (5 grudnia), w sobotę (8 grudnia) i we wtorek (11 grudnia) w godz. od 10.00 do 14.00 w holu AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ (wejście C) – stanowisko BO WARTO :). Paczki trafią do rodzin w sobotę 15 grudnia i zostaną zawiezione i przekazane osobiście przez Panią Martę! Bądźmy MIKOŁAJOWYM UŚMIECHEM 🙂.

Niestety nie jest możliwym, zamieszczenie opisu sytuacyjnego rodzin i dzieci, którym chcemy pomóc, aby nie przyniosło to więcej codziennej szkody i problemów. Drodzy Państwo te charakterystyki są bardzo trudne, smutne i dla tych, których życie nie doświadczyło nieprawdopodobne. Bo jakże inaczej wytłumaczyć marzenia o bombkach na choinkę, o tym, by w święta było trochę więcej jedzenia, o piżamce, kredkach, farbach i jakimkolwiek słodkim batonie, które podrzuciłby Święty Mikołaj. Naprawdę każdy z nas może być MIKOŁAJOWYM UŚMIECHEM  – BO WARTO 🙂