Wspaniały TUWIMowy Finał :)

DRUZYNA_JULIANA_TUWIMA214Jak nam smutno, jaka szkoda, że już się skończyła nasza TUWIM’owa przygoda :(. Przed kilkoma miesiącami z wielkim entuzjazmem i radością rozpoczęliśmy nasz Projekt „Warszawska Drużyna Juliana Tuwima”, który nie wiedzieć dlaczego ;( tak szybko przywiódł nas do Finału. W środę 20 listopada o godzinie 11.00 uczestnicy Projektu – uczniowie, opiekunowie i ich rodziny 🙂 przybyli do Domu Kultury DOROŻKARNIA, aby podsumować swoje kilkumiesięczne poznawanie i TUWIM’owe starania :). Na tę finałową uroczystość zaproszeni zostali DRUŻYNOWI reprezentanci z 44 warszawskich szkół (podstawowych), którzy stawali w konkursowe szranki przygotowując najpierw Album o Julianie Tuwimie, później Recytując Jego wiersz i na końcu Wykonując ilustrację do wiersza pt. „Warszawa”. Całe programowe podsumowanie było więc bardzo miłe, kolorowe i pełne radosnych dziecięcych uśmiechów. Oprócz emocjonujących momentów nagradzania laureatów, prawdziwym gwoździem programu był niespełna godzinny program artystyczny pt. „W teatrze Pana Tuwima”, w którym to pod reżyserskim okiem Pani Marty Kuśmirek (aktorki i naszej konkursowej jurorki) wystąpili młodzi najlepsi TUWIM’owi recytatorzy. Było naprawdę wspaniale, a że nie przesadzamy wcale 🙂 to… (jak tylko otrzymamy) pokażemy przygotowaną przez młodych dziennikarzy ze Szkoły Podstawowej nr 218 relację z tego wydarzenia.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim, ale serdecznym przywitaniem wszystkich przybyłych mniejszych i większych gości :). Po tym wprowadzeniu wszyscy zaproszeni zostali do obejrzenia fantastycznego programu artystycznego pt. „W teatrze Pana Tuwima”, który aktorską, ale nadto serdeczną troską otoczyła Pani Marta Kuśmirek (aktorka i jurorka w Konkursie recytatorskim). Młodzi recytatorzy otrzymali ogromne owacje. Radość i wzruszenie malowały się na twarzach widowni i nie znikały z nich także podczas uroczystego nagradzania konkursowych laureatów. Obok małych zwycięzców stanęły także „ciche bohaterki” tych szkolnych działań – nauczycielki koordynatorki TUWIMowych DRUŻYN.   Nagrodowa wielość i barwność zachwyciła uczestników i opiekunów i była wdzięcznym podziękowaniem za całą projektową pracę włożoną w przygotowywanie się do Konkursów o Julianie Tuwimie.

Dziękując za udział w tegorocznym Projekcie ”Warszawska Drużyna Juliana Tuwima” już dziś serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych programowych propozycjach Fundacji … BO WARTO 🙂